O přípravku Exoderil

Exoderil® kožní roztok (1% naftifine hydrochloride)

Exoderil® kožní roztok se používá k léčbě plísňových onemocnění kůže, které se vyskytuje zejména v místech zvýšeného výskytu vlhkosti jako jsou kožní záhyby, meziprstní prostory nohou, ale i jiná místa kdekoli na těle. Plísňových onemocnění nehtů. Onemocnění kůže způsobených kvasinkami, léčbě pityriasis versicolor, která je vyvolávána Pityrosporon orbiculare a k léčbě mykóz způsobených druhotnou bakteriální infekcí, zánětlivých kožních plísňových onemocnění (se svěděním i bez svědění)

 

Exoderil® kožní roztok, v lahvičce s kapátkem se pro snazší aplikaci, se dodává v praktických velikostech. Menší balení o objemu 10ml je ideální k zahájení léčby. Větší balení o objemu 20ml by pak mělo stačit na celý její průběh.

Exoderil® kožní roztok je ideální lékovou formou pro postižené nehty, neboť se snadno aplikuje přímo z lahvičky na nehtovou ploténku a její okolí. Účinná látka naftifin prostupuje i do hlubších vrstev nehtu

První krok v úspěšné léčbě mykózy je nepřehlížet projevy plísňového onemocnění již v počátku a co nejdříve zahájit léčbu

Ne všechny účinné látky s antimykotickým účinkem mají

schopnost původce plísní ničit (účinek fungicidní), některé mají schopnost pouze zastavovat jejich množení a růst (účinek fungistatický). Účinek fungicidní a zároveň fungistatický má například antimykotikum naftifin.